Inspiracje i ciekawostki

Self care w praktyce

Pluszowe serduszka, czekoladki z napisem LOVE i słodkie misie atakują w lutym z każdej strony. Święto miłości stało się festiwalem kiczowatych gadżetów, które zbierają później kurz na półkach. Istnieje wiele lepszych sposobów na to, żeby powiedzieć drugiej osobie, że jest dla nas ważna i cenna. Może to kwestia dłuższego telefonu i wsłuchania się w jej potrzeby lub pomoc przy codziennych obowiązkach? To też dobry moment, żeby się zatrzymać i zapytać “kiedy czuję się naprawdę kochana?”.   

 

Walentynki tylko dla par?

14 luty nie wszystkim kojarzy się dobrze. Dla wielu osób to nieprzyjemne przypomnienie o statusie singla i braku drugiej połówki. Kto powiedział, że Walentynki to dzień, w którym świętować mogą tylko pary? Zdecydowanie bardziej podoba nam się scenariusz, w którym można celebrować bliskie relacje rodzinne, te z przyjaciółmi, a przede wszystkim – z samym sobą! Trend self love stale zachęca nas do pracy nad relacją ze sobą. Do troszczenia się o swoje ciało i głowę. Nie da się ukryć, że stosunek do siebie jest kluczowy również w kontekście innych ludzi. Brak szacunku, niechęć i stałe porównywanie się do otoczenia nie ułatwi nam nawiązywania bliskich więzi z innymi.  Spojrzenie na siebie łaskawym okiem, zatroszczenie się o własne potrzeby i rozwijanie samomiłości może być przełomem na drodze do jakościowych relacji, za którymi większość z nas tęskni. 

Self care na co dzień 

Dbanie o siebie to nauka wprowadzania małych rytuałów, które pozwolą nam poczuć się ze sobą lepiej. Choć Walentynki wywołują swego rodzaju presję i potrzebę spędzenia wyjątkowego dnia, to właśnie codzienne zmiany budują lepszą rzeczywistość. Co zatem warto wpisać na swoją listę rytuałów self care?

  • Notuj dobre rzeczy

Postawa wdzięczności potrafi zmienić naprawdę dużo. To zmiana perspektywy i nauka wyłapywania dobrych momentów, które nas spotykają. To także karmienie swojej głowy pozytywnymi myślami, wypatrywanie lepszego i przyciągnie wspaniałych scenariuszy. A gdy nadejdą czarne myśli, bo to przecież zdarza się każdemu, mamy miejsce, do którego łatwo wrócić i nabrać nadziei na lepsze jutro. 

  • Zadbaj o podstawy

Poranne rozciąganie, regularne nawadnianie się i wieczory bez ekranów nie brzmią jak rewolucyjne porady. Często myślimy o nich, jak o błahostkach, które nie mają zbyt dużego wpływu na naszą codzienność. To błąd. Jeśli oczekujesz imponujących zmian, zacznij od regularnego dbania o podstawy. Lepszy sen i spokojniejsza głowa nie biorą się z wyposażenia biblioteczki w bestsellerowe poradniki. Postaw na dobrą rutynę, a szybko poczujesz różnicę.  

  • Wpisz pielęgnację do kalendarza 

Nie potrzebujesz szczególnego powodu, żeby zafundować sobie wieczór SPA. Odżywcza maska, jak chociażby ta z naszej oferty, czy dobry krem pod oczy pomagają zatroszczyć się o kondycję skóry, a promienista cera to efekt, o który warto zawalczyć. Szczególnie, gdy jest to wynik przyjemnego rytuału, który nie zrujnuje Twojego budżetu.

 

Zamiast nerwowo poszukiwać walentynkowych gadżetów, wróć do spokojnej rozmowy ze sobą i zadaj sobie pytanie “co mogę zrobić, żeby bliscy mi ludzie poczuli się kochani i jak w tym wszystkim mogę zatroszczyć się o siebie?”. Odpowiedź i jej zastosowanie zrobi Ci lepiej niż powiększenie kolekcji pluszowych serduszek.