Inspiracje i ciekawostki

5 składników aktywnych, które warto włączyć do swojej pielęgnacji

Świadoma pielęgnacja i korzystanie z kosmetyków z dobrym składem to klucz do walki z niedoskonałościami i sposób na zadbaną cerę. Jakich informacji szukać na opakowaniu i jak faktycznie działają składniki aktywne? Dzisiaj odpowiemy na to pytanie, analizując skład naszej nowości. 

Multifunkcyjne serum do skóry twarzy, szyi i dekoltu to skoncentrowana dawka wyjątkowych składników, którym warto przyjrzeć się z bliska.


Zacznijmy od jednego z najlepiej przebadanych antyoksydantów czyli witaminy C. Istnieje wiele rodzajów tej witaminy – każda ma nieco inne właściwości i daje inne odczucia na skórze. Witamina C może kojarzyć się nam z tą pierwotną formą, czyli kwasem askorbinowym, który często wywoływał podrażnienia i nie wolno było go stosować na dzień. Aktualnie mamy na rynku bardzo dużo nowych form witaminy C wykorzystywanych w kosmetyce.


W naszym serum użyliśmy jednej z najlepszych i najskuteczniejszych form witaminy C czyli tetraizopalmitynianu askorbylu.
Co jest takiego wyjątkowego w tej formie? Przede wszystkim nie wywołuje podrażnień i można ją stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Dodatkowo, dzięki swojej specyficznej budowie lipofilowej, wnika znacznie głębiej w skórę niż inne formy, dając efekt głębszego odżywienia, antyoksydacji oraz wyrównania kolorytu. Lipofilowa (tłuszczowa) forma powoduje, że jest ona najbardziej zgodna z naszym sebum i płaszczem hydrolipidowym, dlatego nie wywołuje podrażnień oraz nadaje się do każdego rodzaju skóry, w tym trądzikowej czy wrażliwej. Witamina C jest niezbędnym składnikiem w procesie tworzenia nowego kolagenu, więc zależy nam, aby wniknęła aż do skóry właściwej. Ze wszystkich form tylko witamina C tetra daje nam taką możliwość.

Jakie efekty zapewnia nam witamina C? Poprawa kolorytu, rozświetlenie, zniwelowanie przebarwień, poprawa gęstości skóry, antyoksydacja.

Skoro jesteśmy przy właściwościach antyoksydacyjnych i rozjaśniających serum, warto wspomnieć o niacynamidzie. Niacynamid, który jakiś czas temu podbił rynek ze względu na swoje szerokie właściwości pielęgnacyjne, jest formą witaminy B3. Niacynamid jest składnikiem przeciwstarzeniowym, antyoksydacyjnym, niweluje przebarwienia posłoneczne i wspomaga regenerację skóry, która uległa fotostarzeniu.

Działa regenerująco na barierę hydrolipidową, stymuluje skórę do produkcji ceramidów, czyli cząsteczek znajdujących się między komórkami naskórka, a te z kolei zapewniają jego szczelność. Zapobiegają parowaniu wody oraz wpuszczaniu substancji drażniących w głąb skóry. Dzięki temu niacynamid jest szeroko stosowany w pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Rewelacyjnie  sprawdza się również w przypadku skóry trądzikowej. Reguluje wydzielanie sebum, obkurcza pory skóry oraz zmniejsza ich widoczność. Działa przeciwzapalnie i wspomaga gojenie zmian trądzikowych oraz rozjaśnia przebarwienia pozapalne, zmniejszając rumień.

Intensywność działania niacynamidu zależy od jego stężenia. Zadbaliśmy o to, aby stężenie było odpowiednie dla każdego rodzaju skóry  i nie wywoływało podrażnień .


W multifunkcyjnym serum posłużyliśmy się także składnikiem o tajemniczej nazwie Boreline Aurora, który jest niczym innym jak ekstraktem z kory kanadyjskiej sosny białej. Sosny, które rosną w dość ekstremalnych warunkach, musiały wytworzyć w sobie mechanizm obronny. Kora sosny jest najbardziej zewnętrzną częścią drzewa, dlatego zawiera najwięcej bioaktywnych molekułów. Ekstrakt hamuje reakcję zapalną w skórze, niweluje podrażnienia i zaczerwienienie skóry. Zapobiega  wytwarzaniu melaniny – pigmentu w skórze. Pomaga zwalczyć przebarwienia i nierównomierny koloryt skóry. 

Kolejnym składnikiem o ochronnym działaniu jest Arctalis – ferment z morskiego organizmu Pseudoalteromonas, żyjącego w ekstremalnych warunkach. Ten składnik, o wysokiej zawartości białek i egzopolisacharydów,  zapewnia ochronę naszej skóry. Tworzy na jej powierzchni barierę, która zapobiega podrażnieniom i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki ochronnemu działaniu przywraca skórze nawilżenie i blask.

Ostatnim ważnym składnikiem, o którym nie sposób nie wspomnieć, jest Hydromanil. Jest to trójwymiarowa matryca, która stopniowo uwalnia do naskórka substancje nawilżające, a także tworzy na powierzchni skóry cienki film. Stopniowe uwalnianie zapewnia efekt natychmiastowego oraz długotrwałego nawilżenia i utrzymuje naturalną równowagę dobrych bakterii na naszej skórze. Matryca składa się z różnej wielkości cząsteczek, dzięki czemu zapewnia nawilżenie na wielu poziomach skóry. Najmniejsze cząsteczki wnikają głębiej, a większe pozostają na powierzchni naskórka, dając optymalne nawilżenie na każdym poziomie.

Serum zawiera wiele składników o zróżnicowanym działaniu i właśnie na tym polega jego multifunkcyjność. Zadbaliśmy o to, aby niwelowało problemy, które dotyczą większości skór czyli: przebarwienia, brak nawilżenia, wiotkość, zmarszczki, odwodnienie, stany zapalne czy podrażnienia. Po serum warto sięgać zarówno na dzień, aby wykorzystać jego działanie ochronne i antyoksydacyjne, oraz na noc, aby skorzystać ze wspomagania w regeneracji.