Inspiracje i ciekawostki

Czas na skinmalism

Nowy rok, nowa pielęgnacja? 

Wszechobecne styczniowe rewolucje wzbudzają w nas poczucie, że trzeba zacząć od nowa. Należy odciąć się od tego, co było i ruszyć w nowym kierunku. Podsumowujemy dotychczasowe poczynania, robimy rachunek sumienia i obiecujemy sobie, że tym razem będzie inaczej. Będziemy pamiętały o codziennym nawodnieniu. Nigdy więcej nie pójdziemy spać w makijażu. Zaczniemy stosować krem pod oczy. Ba, może nawet zainteresujemy się tematem automasażu. Stop. Rozegrajmy to na spokojnie. 

2021 – czas na skinmalizm

Skinmalizm czyli minimalizm związany z pielęgnacją to jeden z trendów na nadchodzący rok. Zmęczone wieloetapową pielęgnacją, zatęsknimy za prostotą. Kosmetyczki wypchane po brzegi, zamienimy na kilka ulubionych produktów. Najlepiej na te, które są wielofunkcyjne i radzą sobie w wielu sytuacjach. Wiele miesięcy zamknięcia w domu spowoduje ogromne pragnienie powrotu do natury. Naturalne kosmetyki pozwolą z nową czułością zatroszczyć się o skórę i pomogą jej odzyskać utracony blask. Brzmi jak zmiana na lepsze? 

W trend skinmalizmu świetnie wpisują się produkty Polemika. Bestsellerowe Hydrofilne masło oczyszczające pozwala zastąpić kilka kosmetyków do demakijażu i oczyszczania. Z kolei Antyoksydacyjnego kremu nawilżającego może używać cała rodzina. To przepis na ulgę dla portfela i sposób na wprowadzenie porządku w pielęgnacji.  

Najważniejsza zasada

Zagubione w pędzie i poszukiwaniu nowości zapominamy o podstawach. Kluczem do sukcesu jest regularność. Nawet najdroższy krem użyty tylko raz, nie zdziała cudów. Automasaż wykonany raz w miesiącu, nie przyniesie niczego innego, jak tylko chwilowego rozluźnienia. Pora wpisać pielęgnację do kalendarza. Potraktować ją, jak przyjemny, ale obowiązkowy punkt programu. To także pozwoli zrozumieć, że mniej znaczy więcej. Lepiej regularnie sięgać po dwa produkty, niż raz na tydzień aplikować na siebie arsenał kosmetyków. 

Niech Nowy Rok przyniesie systematyczność. Umiejętność wykradania czasu na małe, pielęgnacyjne przyjemności. Niech da dużo radości z dbania o siebie – dla siebie, nie ze względu na to, co mówią inni. Niezależnie od tego czy ten rok przyniesie nowe rytuały, czy będzie powrotem do sprawdzonych rozwiązań – niech niesie radość i wewnętrzne wyciszenie.