Pytania
i odpowiedzi

Czy produkty Polemika nadają się
do wszystkich rodzajów skóry?

Produkty naszej marki nadają się do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, od skóry normalnej, po suchą czy trądzikową. Bogate formuły preparatów, zawierające w składzie między innymi zieloną herbatę Matcha, będącą skarbnicą antyoksydantów, wykazują silne działanie przeciwzapalne, zapobiegają powstawaniu zmarszczek oraz pomagają utrzymać młody wygląd skóry. Dodatkowo pomagają utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry, silnie ją odżywiają i rewitalizują. Produkty działają łagodnie, ale skutecznie oczyszczają skórę z wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych na jej powierzchni.

Czy Wasze kosmetyki są testowane
na zwierzętach?

Nigdy byśmy na to nie pozwolili! Jako marka produkująca kosmetyki na terenie Unii Europejskiej podlegamy obowiązującym w Unii przepisom prawa, zgodnie z którymi od 11 marca 2013 obowiązuje całkowity zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach.

Czy produkty Polemika są wegańskie?

Owszem, nasze produkty są wegańskie. Nie zawierają w swoim składzie żadnych surowców pochodzenia zwierzęcego. Listę składników można sprawdzić na opakowaniu produktu oraz na stronie internetowej w opisie danego preparatu.

Czy produkty Polemika mogą być
stosowane również przez mężczyzn?

Oczywiście, że tak!

Dlaczego produkty Polemika mogą różnić się między sobą?

Nasze kosmetyki są naturalne, a w naturze nic nie jest zawsze takie samo. Te same surowce mogą różnić się między sobą w różnych partiach. Szczególnie Matcha jest surowcem fotoczułym i zmiana koloru produktu na ciemnozielony czy brunatny stanowi dowód, że nasz kosmetyk jest naturalny.

Czy produkty Polemika mogą powodować alergię bądź podrażnienia?

Chcielibyśmy zapewnić, że produkty Polemika są hypoalergiczne. Niestety, uczulić nas może praktycznie wszystko. Nasze kosmetyki nie zawierają agresywnych składników chemicznych i są prawie w 100% naturalne. Ryzyko wystąpienia alergii lub podrażnienia jest zatem niewielkie. Trzeba być jednak świadomym, że ekstrakty z roślin mogą uczulić.

Czy Polemika prowadzi działania CSR?

Od chwili założenia marki zależało nam, żeby w codziennych działaniach nie skupiać się wyłącznie na swojej działalności statutowej, ale aktywnie angażować się w projekty instytucji działających na rzecz osób potrzebujących. Jako rodzice dwóch córek i małżeństwo, któremu los innych nie jest obojętny, zdecydowaliśmy się wspierać Program Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej, poprzez wpłatę w wysokości 1 pln netto ze sprzedaży każdego produktu marki Polemika.

Wierzymy, że każda przekazana przez nas złotówka przyniesie pomoc dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, a dzięki naszemu wsparciu dzieci będą mogły liczyć na ciepły posiłek, tak ważny dla ich zdrowia i poczucia bezpieczeństwa.