Inspiracje i ciekawostki

Kosmetyki naturalne: fakty i mity.

Kosmetyki naturalne: fakty i mity. Przekonaj się, czy Twoja wiedza na ich temat jest prawdziwa

Jako producenci kosmetyków naturalnych słyszymy wiele opinii na temat tego, czym są (albo odwrotnie, czym nie są) produkty naturalne. Postanowiliśmy więc kilka mitów obalić, a blog kosmetyczny to idealne do tego miejsce.

Na naszym Fan Page’u, firmowym profilu na Instagramie czy w rozmowach z Klientami, spotykamy się przede wszystkim z gronem entuzjastów kosmetyków naturalnych, zdrowego trybu życia czy osób dbających o ekologię. Generalnie możemy powiedzieć, że jest to grupa ludzi świadomych: tego, co jedzą na śniadanie, dlaczego pamiętają o ćwiczeniach fizycznych i z jakiego powodu segregują śmieci. To osoby, które odnoszą się do faktów i nie ufają niesprawdzonym informacjom. 

Z reguły mamy więc do czynienia z osobami, które wiedzą, czym są kosmetyki naturalne. Dla przypomnienia tylko najważniejsze wiadomości: 

  • Produkuje się je z rośliny i minerałów dostępnych w naturze.
  • Ich bazą są wyciągi roślinne lub ekstrakty z roślin, które pochodzą z upraw ekologicznych. 
  • Składniki pozyskuje się metodą: mikrobiologiczną, enzymatyczną lub w wyniku tłoczenia, ekstrakcji, suszenia (czyli fizycznie a nie mechanicznie).
  • Nie zawierają sztucznych barwników. 

Teraz przejdźmy już do treści właściwej artykułu. Zacznijmy obalać mity.

Mit nr 1 – Kosmetyki naturalne są tylko dla bogatych

To nieprawda. Zdarza się przecież, że tzw. kosmetyki tradycyjne dostępne w drogeriach kosztują więcej niż preparaty naturalne. Wszystko zależy od produktu i tego, co ma w swoim składzie. Wiemy przecież, że “zwykłe” szare mydło w kostce sprawdzi się podobnie, jak to znane (i drogie) z reklamy telewizyjnej. Niektórzy powiedzą wręcz, że jest lepsze: bezpieczne i nieuczulające. Podobnie powiemy zresztą o glince czy oleju.

Zgodzimy się jednak, że są też sytuacje, kiedy przedrostek bio-, eko- czy wege- sprawia, że cena idzie w górę. Nie zawsze słusznie. Dlatego zanim coś kupisz, uważnie przeczytaj etykietę. Sprawdź, czy dany kosmetyk został sprawdzony przez organizację certyfikującą i spełnia wymagane standardy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym procesie, kliknij tutaj. 

Mit nr 2 – Kosmetyki naturalne trudno kupić

Musimy zaprzeczyć. Kosmetyki naturalne marki Polemika są zawsze dla Was dostępne :). A mówiąc poważnie: takie zdanie musiała wygłosić osoba, która nigdy nawet nie próbowała nabyć tego typu produktów. Może tak było kilkanaście lat temu, ale dziś? Obecnie kosmetyki naturalne możesz nabyć nawet w znanym i popularnym markecie spożywczym, który ma w logo biedronkę… 

Poza tym każdy, kto ma dostęp do Internetu, bez problemu znajdzie produkt, jakiego szuka. Co więcej, porówna ceny, sprawdzi opinie, a następnie zaczeka na promocję. Żyjemy w globalnej wiosce, więc pod nasze drzwi może trafić właściwie każda przesyłka. Nawet w trudnych czasach pandemii.

Mit nr 3 – Kosmetyki naturalne brzydko pachną

Faktycznie, mieliśmy kiedyś szampon z pokrzywy, który nie wszystkim domownikom przypadł do gustu. Ale nikt jednoznacznie nie stwierdził, że jest to nieprzyjemny zapach. Tutaj ponownie odpowiedź będzie taka, jak w przypadku psychologów: to zależy :). 

A jeśli odniesiemy się tylko do naszych produktów, to nie skłamiemy, jeśli napiszemy, że niemal 100% Klientek, kiedy chwali nasze preparaty, często podkreśla wyjątkowy zapach zielonej zapachy.  No i kolor oczywiście!

Producenci kosmetyków naturalnych naprawdę dbają o to, żeby ich produkty nie były tylko skuteczne i bezpieczne. Sami poświęcamy wiele uwagi na dobór składników właśnie pod kątem ich zapachu. Chcemy, żeby kompozycja, jaka powstanie, miło się kojarzyła i po prostu budowała pozytywne skojarzenia z naszą marką. Zapach też jest ważny!


HN dla Polemika Komsetyki Naturalne, 17.04.2020