O nas

Masło oczyszczające do twarzy marki Polemika: w czym tkwi jego moc?

Masło oczyszczające do twarzy marki Polemika: w czym tkwi jego moc?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Moc naszego Hydrofilnego masła oczyszczającego do twarzy znajduje się w jego 10. wyjątkowych składnikach. Dziś wyjaśniamy, jak na naszą cerę wpływa masło z mango oraz masło shea.

Kiedy polecamy Wam nasze produkty, zawsze wymieniamy ten argument: kosmetyki marki Polemika są stworzone niemal w 100% na bazie naturalnych składników. Nasz blog kosmetyczny z kolei wyjaśnia, w czym tkwi moc naszych preparatów.

Wcześniej pisaliśmy już o tym, jak rozmaryn można wykorzystywać w kosmetyce oraz o kojącym wpływie na naszą twarz takich substancji naturalnych jak: olej z nasion ogórecznika, pomidora czy słonecznika. Dziś chcemy poszerzyć Waszą wiedzę na temat właściwości pielęgnacyjnych masła z mango i masła shea.

Masło z mango – do każdego rodzaju cery

Nasze masło oczyszczające do twarzy nadaje się do każdego rodzaju cery m.in. dlatego, że do jego stworzenia wykorzystano pestki z mango. W kuchni najważniejszy jest owoc, sam miąższ, pestki, które nam zostają,  bez żalu wyrzucamy. W kosmetyce jest zupełnie odwrotnie. W wyniku tłoczenia (właśnie z pestki) powstaje substancja stanowiąca doskonałą bazę do produkcji preparatów do twarzy, włosów (masło z mango świetnie wygładza i wzmacnia końcówki) i ciała.

Masło z mango charakteryzuje się kremową konsystencją. Łatwo się wchłania i rozprowadza na skórze. W zależności od rodzaju kosmetyku możesz go używać jako balsamu do ciała lub bezpośrednio wcierać w miejsca, gdzie Twoja skóra jest szczególnie narażona na podrażnienia i pęknięcia (np. usta, pięty).

Kosmetyki z mango – intensywnie regenerują i odżywiają skórę

Oprócz tego, że masło z mango intensywnie regeneruje i odżywia skórę, sprzyja też gojeniu się ran oraz łagodzi podrażnienia i przywraca skórze elastyczność. Składniki zawarte w mango odpowiadają też za bardzo dobry efekt nawilżenia skóry: zmiękczają i zatrzymują w niej wodę. W ten sposób na skórze powstaje warstwa opóźniająca jej parowanie. 

Masło z mango pełni też funkcję ochronną, ponieważ separuje skórę od szkodliwych czynników zewnętrznych (temperatury, słońca, wiatru).

Preparaty, które mają w  składzie masło  z mango,  na pewno docenią też osoby o cerze dojrzałej, ponieważ wysoka zawartość witaminy A dodatkowo opóźnia jeszcze procesy starzenia się. 

Skąd wzięła się popularność masła Shea (masła karite)?

Chyba nie skłamiemy, jeśli napiszemy, że ten rodzaj masła jest jednym z bardziej znanych kosmetyków wybieranych przez kobiety. Dlaczego? Prawdopodobnie ze względu na swoje uniwersalne właściwości.

Karite w języku francuskim oznacza życie. I kiedy przyjrzymy się bliżej, jak wiele cennych składników posiada, uznamy, że to określenie idealnie oddaje właściwości tego cennego surowca. Czym w takim razie jest masło Shea? 

To aromatyczny tłuszcz, który otrzymuje się z nasion drzewa masłowego (Butyrospermum parkii Vittelaria parradoxa) rosnącego w stanie naturalnym na rozległym terenie suchej afrykańskiej sawanny, pomiędzy Senegalem a Etiopią. 

Wyróżnia się dużymi skórzastymi liśćmi o jajowatym kształcie, które zbierają się w pęki na końcach gałązek oraz kremowo białymi kwiatami. Jego owoc to żółtozielona albo tylko żółta jagoda (wielkości brzoskwini), z dużym czerwono brązowym nasieniem w środku. Drzewo owocuje obficie, może sięgać 15 m i  żyć do 300 lat.

Jak powstaje masło Shea? Rozgniata się nasiona i wygotowuje się tłuszcz. Co ciekawe, w Afryce używa się go jeszcze m.in. do produkcji margaryny oraz jako substytut masła kakaowego. Służy też jako lek i oczywiście od dawna wykorzystuje do pielęgnacji skóry.

Warto wspomnieć, że masło karite nie musi być tylko dodatkiem do balsamów, szamponów i odżywek do włosów, mydeł, szminek czy maści. Możesz je też nabyć w tzw. czystej postaci – bez żadnych dodatków. Jeśli decydujesz się na taki zakup, zwróć uwagę czy jest rafinowane, czy organiczne nierafinowane (czyli z ang. raw – surowe)

To ważne, ponieważ w procesie rafinacji usuwa się większość składników odżywczych, antyoksydantów i witamin. Lepiej więc wybierz masło nierafinowane, które zachowuje więcej cennych substancji. Jedyny minus masła nierafinowanego to jego zapach. Jest bardzo intensywny i nie wszystkim to odpowiada.

Masło Shea – jak działa?

Przede wszystkim intensywnie natłuszcza i nawilża skórę, pobudza jej regenerację, wspomaga gojenie oraz łagodzi podrażnienia. Skutecznie zabezpiecza też skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (słońca, mrozu, wiatru) a także chroni przed promieniami UV.

Mamy nadzieję, że to, co przed chwilą napisaliśmy, przekona Cię do zakupu naszego hydrofilnego masła na bazie masła z mango i masła Shea.


HN dla Polemika Kosmetyki Naturalne, 23.04.2020