Inspiracje i ciekawostki

Peeling czy maska? Czego potrzebuje Twoja skóra?

Oczyszczająca maska, złuszczający peeling, a może maska nawilżająca i rewitalizująca? Już nie musisz wybierać. Wystarczy, że na Twojej półce w łazience pojawi się Peeling – maska oczyszczająco – rozświetlająca do twarzy. To produkt wielofunkcyjny, który może zastąpić dwa, a nawet trzy produkty w Twojej kosmetyczce!

Jeden produkt, trzy zastosowania.

Peeling – maska działa na trzy różne sposoby. To po pierwsze peeling enzymatyczny. Produkt zawiera w składzie enzym pochodzący z papai czyli papainę. Składnik ten rozluźnia połączenia pomiędzy martwymi komórkami, ułatwiając ich złuszczenie.
Oczyszcza także mechanicznie. W peelingu, drobinki naturalnej celulozy delikatnie złuszczają skórę bez efektu podrażnienia. Drobinki rozpuszczają się w trakcie masażu skóry. 
Działa również chemicznie. Nowej generacji kwasy AHA, pozyskane z ekstraktu z kawioru, wnikają w głąb naskórka, złuszczając martwe komórki oraz oczyszczając pory.


Połączenie składnika enzymatycznego, mechanicznego i chemicznego daje efekt skutecznej, ale delikatnej eksfoliacji i oczyszczenia skóry.
Gdy goni nas czas, a chcemy lekko odświeżyć i oczyścić naszą skórę, możemy użyć produktu tylko jako peelingu. Nakładamy peeling-maskę na umytą i osuszoną skórę, masujemy ok. 1 minutę i zmywamy kontynuując masaż. Produkt jest delikatny, więc możemy stosować go 2-3 razy w tygodniu.

 

Czas, by do gry weszła maska!

W sytuacji, gdy nie potrzebujemy peelingu skóry lub mamy skórę bardzo wrażliwą i naczyniową, warto wykorzystać peeling-maskę tylko w formie maski. W składzie tego produktu znajdziemy:
– składniki zmiękczająco-nawilżające znane również z dużej zawartości witamin: masło Shea, olej ze słodkich migdałów, olej awokado, oliwa z oliwek

– antyoksydanty, które zapewnią efekt rozświetlenia i odświeżenia skóry: zielona herbata Matcha, ekstrakt z szarotki alpejskiej, wyciąg z rozmarynu (który dodatkowo ma działanie przeciwbakteryjne), witamina E

– substancje uzupełniające barierę hydrolipidową: skwalan, AQUAEXTREM (zapewnia długotrwałe nawilżenie skóry), biopolimer Fucocert (zapobiega utracie wody)


Maskę nakładamy na umytą i osuszoną skórę. Zmywamy po 5-15 minutach. 

Połączenie peelingu i maski pozwala się cieszyć wszystkimi właściwościami produktu.

 

Czy Peeling – maska oczyszczająco rozświetlająca to produkt dla każdego rodzaju skóry?


Jak najbardziej! Każda skóra potrzebuje delikatnego złuszczania. W przypadku tego produktu można wybrać moc peelingu. Skóry naczyniowe i wrażliwe mogą zrezygnować z mechanicznego złuszczania i nałożyć produkt bez masażu. W ten sposób enzymy i kwasy delikatnie złuszczą naskórek bez nadmiernego pocierania. Natomiast skóry mieszane, tłuste mogą śmiało wykonać pełną wersję peelingu.

Każda skóra wymaga nawilżenia i uzupełnienia bariery hydrolipidowej. Skóra skłonna do wyprysków, po zadbaniu o barierę hydrolipidową, ma znacznie mniej zmian trądzikowych. Z kolei skóra sucha po zastosowaniu produktu zdecydowanie łatwiej utrzymuje nawilżenie.

Skóra mieszana, tłusta i trądzikowa z pewnością pokocha maskę za składniki takie jak: wyciąg z kory mydłodrzewa i skwalan (właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne), AQUAEXTREM (normalizuje proces złuszczania skóry, poprawia regenerację) oraz wyciąg z rozmarynu (właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne).

 

Skóra sucha doceni takie składniki jak: skwalan (uszczelnia naskórek, chroni przed parowaniem wody), masło Shea, olej ze słodkich migdałów, olej z awokado, AUAEXTREM, biopolimer Fucocert (które zapewniają długotrwałe nawilżenie i odżywienie naskórka).

No i na koniec – każda skóra wymaga antyoksydacji. W tej kwestii jesteśmy specjalistami. Nasz ulubiony składnik – zielona herbata Matcha, dba o zabezpieczenie skóry przed wolnymi rodnikami, smogiem, zanieczyszczeniami, oraz skutkami promieniowania UV, wraz z innymi cennymi antyoksydantami: ekstraktem z szarotki, wyciągiem z rozmarynu, czy witaminą E.

 

 

Jak wygląda skóra po zmyciu maski?

Skóra po użyciu peelingu jest niesamowicie miękka i gładka. Koloryt skóry jest wyraźnie wyrównany, skóra wydaje się być rozświetlona, odżywiona i dotleniona. Drobne zaskórniki zostają oczyszczone, a struktura skóry wyrównana. Po użyciu maski efekt zdrowej nawilżonej skóry utrzymuje się przez dłuższy czas.
Jest to produkt który warto stosować regularnie, ale też świetnie sprawdzi się jako kosmetyk bankietowy, przed większymi wyjściami.