Porady

Upływ czasu negatywnie odbija się na skórze. Jak się przed tym chronić?

Największym wrogiem naszej skóry jest czas… To właśnie on sprawia, że z wiekiem mechanizm chroniący ją przed utratą wody, działa słabiej. W tej sytuacji potrzebne jest dodatkowe wsparcie wspomagające nawilżenie: nasz antyoksydacyjny krem do twarzy.

 

Młodość staramy się przedłużyć na wiele sposobów. Dotyczy to zwłaszcza kobiet. Tak było zawsze, ale dziś chyba jeszcze bardziej przybrało na sile. Moc mediów społecznościowych sprawia, że stale się porównujemy. Z kolei telewizja ciągle lansuje kult pięknego, zdrowego i przede wszystkim młodego ciała. Chcemy wyglądać jak gwiazdy na ekranie, te, które obserwujemy na Instagramie.

 

Nic w tym dziwnego, ale rosnąca z roku na rok popularność gabinetów medycyny estetycznej jest niepokojąca. Czy to jedyne rozwiązanie w walce z czasem? Naszym zdaniem zanim zdecydujemy się na wizytę u specjalisty, warto przetestować działanie kosmetyków naturalnych. To po pierwsze rozwiązanie tańsze, a po drugie mniej inwazyjne dla naszego organizmu.

 

W naszej ofercie produktów naturalnych mamy krem zawierający substancję AQUAXTREM™. Mówi się, że to w nim kryje się sekret młodej i pełnej kolorytu twarzy…

 

Poznaj polskie kosmetyki naturalne do twarzy POLEMIKA =>>>

AQUAXTREM™ – niezbędny strażnik dobrego nawilżenia

Zacznijmy od tego, czym jest AQUAXTREM™? 

To aktywna frakcja otrzymywana z korzenia rabarbaru (Rheum rhaponticum). Roślina ta rośnie dziko w Azji (góry południowo-wschodnie, Chiny, wschodnia części Tybetu).  

Rabarbar znany był już w starożytności (ok. 2700 r. p.n.e.). Wykorzystywali go zwłaszcza Chińczycy, ludność zamieszkująca Himalaje i Syberię. Dzięki rozwojowi jedwabnego szlaku trafił do Europy, gdzie w XVIII w. stał się najpopularniejszym środkiem przeczyszczającym, jaki w tamtym czasie przepisywali lekarze. 

W Hiszpanii rabarbar uprawa się na piaszczystych glebach jako roślinę ozdobną: ma majestatyczne i piękne łodygi oraz liście. Oczywiście wykorzystuje się go również w kuchni. Dodaje się do ciast i przetworów, a także robi się z rabarbaru kompot. Przede wszystkim z powodu ciekawej kombinacji kwasów owocowych (cytrynowy i jabłkowy).

 

AQUAXTREM™ to specyficzny ekstrakt standaryzowany na rapontycynę.

 

Czy wiesz, że?

Rabarbar ma właściwości lecznicze. Zaleca się go kobietom w okresie przekwitania oraz z niedoborem estrogenów. Rabarbar wykazuje właściwości estrogenowe, za które odpowiada pochodna stilbenu (rapontycyna), która stymuluje reakcje podobne do tych, które powstają w organizmie na skutek działania żeńskich hormonów płciowych – estrogenów.

 

AQUAXTREM™ tak stymuluje mechanizm nawilżenia skóry, żeby ten dał długofalowy efekt. Zwiększa lipidową barierę skóry, wzmacniając jej funkcję ochronną.

 

Poznaj najważniejsze związki odpowiedzialne za zabezpieczenie organizmu przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego. 

 

Kluczowymi elementami są:

– filagryna

– inwolukryna

– lipidy bariery

 

FILAGRYNA

Jej zadanie to wsparcie  funkcjonowania bariery skórnej. Polega na wiązaniu ze sobą nici włókien keratyny, które przyczyniają

się do prawidłowego dojrzewania korneocytów. 

INWOLUKRYNA 

Działa jako strukturalne wzmocnienie korneocytów i może łączyć się z różnymi rodzajami lipidów bariery skórnej (kwasy tłuszczowe i ceramidy).

 

 

CERAMIDY

Związki lipidowe, które pełnią rolę kleju, który spaja korneocyty i tworzy barierę

epidermalną, zapobiegającą utracie wewnętrznej wody.

Wybierz kosmetyki naturalne =>>>

Nawilżenie podstawą młodego wyglądu: co mówią testy?

O tempie starzenia się skóry decyduje poziom wody. To ona stanowi podstawowy składnik przy prewencji starzenia skóry. Wiemy, że większe tendencje do odwodnienia ma skóra dojrzała. Dlatego traci swój blask i gładką powierzchnię (efekt pomarszczenia). Jednak produkty, które zawierają ekstrakt AQUAXTREM™ zwiększają nawilżenie i zauważalnie poprawiają wygląd skóry.

 

Potwierdzają to badania in-vivo. Testy przeprowadzono na grupie 40. ochotników w wieku powyżej 60 lat (20 osób na panel), zastosowano recepturę z 1,5% substancją AQUAXTREM™ z recepturą placebo, aplikowano ją przez 28 dni na całej twarzy i przedramieniu.

 

Co pokazały wyniki?

 

Poziom szorstkości skóry spadł wyraźnie po zastosowaniu aplikacji z AQUAXTREM™. Ponadto testy wykazały poprawę anizotropii (przywrócenie zorganizowanej struktury skóry, która dzięki temu staje się bardziej miękka).


Wykres 1. Procentowy spadek szorstkości:

 


Wykres 2. Procentowy spadek anizotropii:

 

Substancja AQUAXTREM™ w kremie do twarzy od Polemiki

 

Często podkreślamy, że nasze produkty tworzymy na bazie składników naturalnych i bezpiecznych dla skóry. Dlatego nasz antyoksydacyjny krem do twarzy zawiera właśnie substancję czynną AQUAXTREM™. Wyniki badań są jednoznaczne. Rapontycyna  otrzymywana z korzeni rabarbaru skutecznie aktywuje wewnętrzne mechanizmy długotrwałego nawilżenia skóry. 

 

Krem nawilżający na bazie Matchy – idealny do każdego rodzaju cery =>>>

polskie kosmetyki naturalne POLEMIKA

 

Jakie efekty daje?:

  • intensywny wzrost nawodnienia;
  • poprawia spójność i wytrzymałość warstwy rogowej naskórka; 
  • zwiększa syntezę ceramidów i pozostałych składników bariery lipidowej;
  • chroni skórę przed odwodnieniem i czynnikami zewnętrznymi, a także 
  • normalizuje proces złuszczania skóry: nadaje jej blask i prawidłowy odcień. 

 

 

 

Wypróbuj również nasze hydrofilne masło oczyszczające i peeling-maskę.