Inspiracje i ciekawostki

Z francuskich fiordów do polskich kosmetyków.

Z francuskich fiordów do polskich kosmetyków. Poznaj moc surowca wydobywanego u wybrzeży Bretanii.

Kosmetyki naturalne od Polemiki tworzymy na bazie naturalnych surowców. Często to podkreślamy. Dziś prezentujemy składnik, o którym możemy powiedzieć, że jest w 100% organiczny! Drogie Panie, czy wiecie,czym jest EPS SEAMAT?

Wiemy, że składniki wydobywane z morza od dłuższego już czasu wykorzystuje się w pielęgnacji. Sięgamy po nie, bo algi, sól morska, kawior użyte do produkcji kosmetyków pomagają nawilżyć, ujędrnić czy odmłodzić naszą skórę. 

EPS to kolejny surowiec z tej grupy, który doskonale sprawdza się np. w kremach do twarzy. To naturalny, o wysokiej czystości, wyjątkowy egzopolisacharyd produkowany przez morski plankton. Skąd pomysł, żeby wykorzystywać go w kosmetyce: daje natychmiastowy i długotrwały efekt matujący. Absorbuje wydzielające się na powierzchni skóry sebum. Efekt matujący utrzymuje się do 8 godzin od momentu aplikacji, jednocześnie zapewniając odpowiednie nawilżenie skóry. Lekka, płynna konsystencja, doskonale dostosowuje się do skóry tłustej i mieszanej.

EPS SEAMAT zawiera nasz Antyoksydacyjny krem nawilżający do twarzy.

Skąd bierze się fenomen składników z dna morskiego? Odpowiedzią jest samo środowisko, w jakim funkcjonują. Ekstremalne warunki zmusiły organizmy, które w nim żyją do wykształcenie mechanizmów obronnych, które przy silnym zasoleniu, wysokim ciśnieniu i niesprzyjającej temperaturze pozwolą im przetrwać. Tak właśnie działają cukrowe biopolimery – egzopolisacharydy.

EPS SEAMAT – gdzie go szukać?

Jest jedno wyjątkowe miejsce we Francji, gdzie znajdziemy te mikroorganizmy z planktonu. Zbiera się je z powierzchni alg (rodzaj Laminaria) z wód Aber-Wrac’h (północne wybrzeże Bretanii). Tamtejsza specyfika fiordów umożliwia wodzie morskiej wnikanie w wybrzeże, dzięki czemu powstaje tam unikalny, bogaty i urozmaicony ekosystem. Organizmy – i mikroorganizmy – rozwijają się tam zarówno w wodzie morskiej (słonej), jak i słodkiej pochodzącej z opadów. Warunkiem przetrwania w tak nietypowym miejscu  jest wytworzenie specyficznej struktury i mechanizmów obronnych.

Jak uzyskujemy te morskie egzopolisacharydy?

 

Produkcja

  • Izolacja i identyfikacja mikroorganizmów z planktonu.
  • Kultywacja mikroorganizmów w bioreaktorze: egzopolisacharyd wydzielany jest do otaczającego medium.
  • Oczyszczanie za pomocą wyrafinowanego systemu prowadzi do otrzymania EPS o bardzo dużym stopniu czystości.

Ważne!
Ten proces prowadzi do otrzymania czystego i w 100% naturalnego produktu.

Wybieraj kosmetyki naturalne z EPS SEAMAT

Pomaga zwalczać trądzik

Przede wszystkim kremy zawierające egzopolisacharydy wpływają na pracę gruczołów łojowych odpowiedzialnych za wydzielanie sebum. Stabilizują ją, wyraźnie pomagając np. w walce z trądzikiem.

Testy in-vivo potwierdziły, że EPS absorbuje i maskuje wydzielające się sebum. Zadziałał jak gąbka. Przez cały dzień doskonale absorbował wydzielające się na  powierzchni skóry sebum.

Spowalnia proces starzenia się

Badania potwierdzają, że dzieje się tak dlatego, ponieważ EPS stymuluje syntezę kwasu hialuronowego. Testy in vitro pokazały, że preparat stosowany na ludzkich fibroblastach zwiększał produkcję kwasu hialuronowego aż o 66%.

Zwiększa poziom nawilżenia skóry

EPS SEAMAT absorbuje sebum, które wydziela się na powierzchnię skóry. W żaden sposób nie wpływa przy tym na epidermę, dzięki czemu zachowany jest oryginalny poziom wilgoci. Z drugiej strony nie absorbuje wody, co lekko zwiększa poziom nawilżenia naskórka.

Zdecydowaliśmy się dołączyć do naszej receptury Antyoksydacyjnego kremu nawilżającego do twarzy ten rewolucyjny składnik prosto z Morza Celtyckiego ze względu na jego 100% naturalne pochodzenie i niezwykłą skuteczność w pielęgnacji. Mamy nadzieję, że dzisiejszy wpis skłoni Was do tego, żeby przekonać się o tym, dosłownie, na własnej skórze ;).

Szybki efekt matujący

Kosmetyki wykorzystujące EPS redukują świecenie się twarzy nawet już po godzinie. Po raz kolejny wyniki testów były jednoznaczne. Po 8. godzinach od aplikacji, w przypadku placebo, świecenie skóry wzrosło. W przypadku EPS SEAMAT – nastąpiło zmniejszenie świecenia, a połysk skóry widoczny na koniec dnia jest nadal niższy niż zaobserwowany przed aplikacją.HN dla Polemika Kosmetyki Naturalne - 02.03.2020