Inspiracje i ciekawostki, Porady

Zimowa pielęgnacja, czyli jak zadbać o skórę w mroźne dni

Zima, jak co roku, zaskoczyła drogowców. A jak z Twoją kosmetyczką? Jest gotowa na chłodniejsze dni? Zima to szczególnie wymagający sezon – niskie temperatury i suche powietrze w pomieszczeniach, nie są obojętne dla skóry. Jak wiemy, lepiej zapobiegać niż leczyć, więc dziś przyjrzymy się tematowi zimowej pielęgnacji. Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiadamy! 

Jak zatroszczyć się o skórę zimą?

1. Postaw na delikatne oczyszczenie

Poznaj Hydrofilne masło oczyszczające!

O tym, jak ważne jest właściwe oczyszczanie twarzy chyba nie musimy przypominać. W zimowej pielęgnacji potrzeba nam jeszcze więcej łagodności. Na bok odstawiamy produkty, które zawierają SLS-y i mydło. To czas na delikatne oczyszczanie i kosmetyki, które pozostawią skórę otuloną i nawilżoną. Z tym zadaniem wzorowo poradzi sobie Hydrofilne masło oczyszczające. To produkt, który skutecznie usuwa makijaż, a jednocześnie nie powoduje podrażnień. Dodatkowo – jest uniwersalne, sięgać po nie może cała rodzina. Jeden produkt i wiele korzyści, tak lubimy! 

2. Zwróć uwagę na nawilżenie i nawodnienie

To proces, który odbywa się na dwóch poziomach – zewnętrznie i wewnętrznie. Choć zimą uczucie pragnienia nie doskwiera nam tak samo, jak w letnie dni, to nie wolno zapominać o wodzie. Niczym mantrę będziemy powtarzać zalecenie o piciu ok. 2 litrów wody dziennie, ale robimy to nie bez przyczyny. Właściwe nawodnienie naprawdę potrafi wiele zmienić. Nie wierzysz? Sprawdź na własnej skórze (tak, dosłownie!). 

Myśląc o zimowej pielęgnacji musimy pamiętać także o zewnętrznym działaniu. To dobry sezon, żeby zaprzyjaźnić się z olejami oraz kremami z zawartością mocznika. Tego typu kosmetyki stworzą na cerze powłokę ochronną, która blokuje odparowywanie wody ze skóry. Co ważne, sięgając po takie produkty, warto zwrócić uwagę na swój typ skóry. W niektórych przypadkach to prosta droga do zapchanych porów, a przecież to nie jest mile widziany punkt programu. 

3. Nie zapominaj o detalach

Funkcjonowanie w przestrzeni publicznej z maseczką na twarzy nie jest obojętne dla cery. Podrażnienia i problemy skórne w okolicach brody mogą być spowodowane zbyt rzadkim wymienianiem maseczki. Idziesz na spacer? Zabierz ze sobą zapasową maseczkę, którą ubierzesz w połowie drogi. Brzmi, jak fanaberia? Zaparowany kawałek materiału, przyklejony do twarzy, nie pomaga w walce o piękną cerę. Mimo to, zamiast narzekać na okoliczności – szukamy rozwiązań! 

4. Pamiętaj o reszcie ciała

Grono entuzjastów morsowania rośnie z każdym dniem. To dla Ciebie zbyt duże wyzwanie? Zacznij od hartowania się pod prysznicem. Stosowanie metody polewania się naprzemiennie zimną i ciepłą wodą przygotuje Twoje ciało do wyjścia na mróz. 

Sezon zimowej pielęgnacji to także czas, w którym warto przyjrzeć się składom kosmetyków, które znajdują się w codziennej rutynie. Niech w kosmetyczce zagoszczą naturalne produkty, które nie będą podrażniały i wysuszały naskórka. Postaw na odżywcze oleje, które przyjemnie otulą skórę. 

 

Zimowa pielęgnacja bywa wymagająca. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nie tylko przetrwać mroźne dni, ale także z czułością zatroszczyć się o ciało. A Ty, masz swoje sprawdzone sposoby? Chętnie o nich usłyszymy!