Inspiracje i ciekawostki

Jak nasze otoczenie wpływa na nasze samopoczucie?

Coraz krótsze dni i zimne wieczory sprawiły, że więcej czasu spędzamy w domu. Wraz z pożegnaniem lata pojawiła się jesienna chandra, a większość z nas marzy o tym, żeby zakopać się pod kocem z ciepłą herbatą. Obniżony nastrój, o ile nie jest spowodowany czymś poważniejszym np. depresją, można pokonać domowymi sposobami. Nie bez znaczenia pozostaje otoczenie, w jakim przebywamy. Podpowiadamy, jak stworzyć swoją przestrzeń na długie, jesienne wieczory.

Mieszkanie gotowe na jesień

Nowy sezon wymaga nowych działań. Spokojnie – nie musisz planować remontu i domowych rewolucji. Wystarczy kilka rozwiązań, które sprawią, że Twoje mieszkanie stanie się przytulną oazą. Zacznij od światła. Nastrojowe świeczki i kolorowe lampiony mogą stać się kolejnym źródłem oświetlenia, a jednocześnie pomogą zbudować nastrój we wnętrzu. Sięgnij także po tekstylia. Grubsze poszewki na poduszki oraz polarowe koce, nie tylko ocieplą atmosferę, ale staną się praktycznym elementem wyposażenia. Nie bój się także radykalnych kroków w kontekście pożegnania z latem. Zapakuj w kartony wakacyjne ubrania i dodatki. Jeśli funkcjonujesz na małej powierzchni – poczujesz różnicę. Wyniesienie zbędnych gadżetów na strych lub do piwnicy da Ci przestrzeń na zbudowanie jesiennego wystroju.

Zapachy, które wpływają na poprawę nastroju

Gdy przestrzeń zostanie oczyszczona ze zbędnych przedmiotów – czas na detale! Zapachy mogą mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Aromaterapia jest jedną z gałęzi medycyny niekonwencjonalnej, a konkretne zapachy mają udowodnione działanie w walce z różnymi dolegliwościami. Rumianek, geranium, szałwia oraz lawenda mają działanie antydepresyjne. Aromat lawendy, kwiatu pomarańczy oraz róży mogą ukoić nerwy. Podobny efekt dają aromaty drzew iglastych.

Olejki eteryczne, świece zapachowe, kadzidła – istnieje wiele sposobów na to, aby w domu zagościła przyjemna woń. Rozwiązaniem może być także przygotowanie domowych perfum, które nadadzą domowym tekstyliom pięknego zapachu. Które rozwiązanie jest najlepsze? Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Każda metoda, która pozwoli zbudować w domu przytulną atmosferę, jest właściwa.

Pachnąca nowość od marki Polemika

Domowa aromaterapia może skutecznie poprawić nastrój i atmosferę w domu. Tym bardziej nie możemy się doczekać nadchodzącej premiery! Już na dniach w naszym sklepie pojawi się nowy produkt, który pomoże zbudować we wnętrzach wyjątkowy nastrój. Nuty zapachowe dobieraliśmy z myślą o wrażliwych nosach – nowość stanie się przyjemnym tłem i idealnym towarzyszem jesiennych wieczorów. Obserwujcie nasze social media – pachnąca premiera już wkrótce!