Inspiracje i ciekawostki

Jak pielęgnować skórę po 30. roku życia?

Skóra i jej potrzeby, na różnych etapach naszego życia, nieustannie się zmieniają. W okolicy trzydziestki, nasza skóra potrzebuje zupełnie innej pielęgnacji, niż w momencie osiągnięcia pełnoletniości. Po 26. roku życia zaczyna maleć ilość kolagenu w skórze. Warto wtedy zainteresować się świadomą pielęgnacją, która opóźni procesy starzenia, aby jak najdłużej cieszyć się zdrową i lśniącą skórą.

Po pierwsze antyoksydacja

W ciągu dnia nasza skóra jest narażona na wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Z zewnątrz skórę atakują wolne rodniki – drobne cząsteczki, znajdujące się w zanieczyszczonym powietrzu, które powstają pod wpływem promieniowania UV. Rodniki uszkadzają skórę oraz jej delikatne struktury, powodując przyspieszone starzenie.

Odpowiedzią na te problemy są antyoksydanty. Stanowią one zewnętrzną ochronę, barierę, tarczę przed szkodliwymi cząsteczkami. Wolne rodniki przyłączają się do antyoksydantów, a nasza skóra pozostaje nienaruszona. Antyoksydantami są na przykład.: witamina C, Niacynamid, Matcha. 

Antyoksydanty, idealne do porannej pielęgnacji, znajdziesz w naszej mgiełce, Antyoksydacyjnym kremie nawilżającym oraz multifunkcyjnym serum.

Po drugie – fotoprotekcja

Promieniowanie UV jest przyczyną powstawania przebarwień oraz fotostarzenia skóry. Promienie słoneczne uszkadzają struktury kolagenu i elastyny, osłabiając je i powodując wiotkość skóry oraz utratę elastyczności. Pamiętaj o kremie z filtrem przy każdym wyjściu z domu – także poza sezonem wakacyjnym.

Numer trzy: skuteczne, ale delikatne oczyszczanie skóry

Twoja skóra nie potrzebuje tak mocnego oczyszczania, jak kiedyś. Zdecydowanie bardziej lubi delikatne produkty do mycia, które nie podrażniają, nie wysuszają, a jednocześnie oczyszczają skutecznie. Żyjemy w środowisku o średniej jakości powietrza, dlatego wieczorem należy oczyścić skórę ze wszystkiego, co na tę skórę opadło.

Postaw na produkt do demakijażu, który delikatnie, ale skutecznie rozpuści makijaż i pomoże pozbyć się zanieczyszczeń na skórze. Sięgnij po kosmetyk do mycia skóry, po którym nie czujesz ściągnięcia i dyskomfortu.

Na tym etapie pielęgnacji polecamy nasz bestseller: Hydrofilne masło oczyszczające. To kosmetyk przeznaczony do każdego typu skóry, który bardzo dobrze oczyszcza i nie wysusza cery.

Czas na stymulację

Tak jak nieużywane mięśnie zanikają, tak niemasowana skóra wygląda na mniej napiętą i świetlistą. Codziennie wieczorem, podczas aplikacji ulubionego kremu lub serum, wykonaj masaż swojej skóry. Możesz w tym celu wykorzystać własne dłonie lub wspomóc się jadeitową płytką gua sha.

Nie zapominaj o okolicy oka..

Okolica oka jest miejscem, w którym pojawiają się pierwsze zmarszczki. Często wynikają one z odwodnienia i przesuszenia skóry – nie zapominaj o dobrym nawilżeniu tej okolicy. Skóra nawodniona jest bardziej napięta, a dzięki wsparciu składników aktywnych w naszym kremie pod oczy, pogrubi ją i opóźni procesy starzenia.

… i o wnętrzu!

Masz przemyślaną pielęgnację, a Twoja dieta, ilość snu i poziom stresu pozostawia wiele do życzenia?
Pamiętaj, że te aspekty mają równie duże znaczenie w kontekście zdrowia i wyglądu skóry, jak pielęgnacja. Zadbaj o siebie, zrelaksuj się, jedz zdrowe posiłki i znajdź 5 minut wieczorem na masaż skóry. 

 

Wszystkie te drobne zmiany w pielęgnacji i codziennych nawykach, spowodują, że będziesz mogła dłużej cieszyć się piękną i młodą skórą. Pamiętaj, że zadbanie o nią teraz, zaowocuje w przyszłości. Warto mieć to na uwadze i jak najszybciej kształtować właściwe nawyki.