Inspiracje i ciekawostki

Jak witamina C wpływa na skórę? Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki z tym składnikiem?

Witamina C jest jednym z najlepiej przebadanych i bezpiecznych składników kosmetycznych. Warto wiedzieć, że dostępna jest w różnych formach. Najbardziej skuteczną, a jednocześnie delikatną dla każdego rodzaju skóry, jest tetraizopalmitynianu askorbylu, który nie bez powodu znajdziecie w naszym serum. Dzięki temu, każdy rodzaj skóry może stosować witaminę C.

 

Jak witamina C wpływa na skórę?

Jest wiele argumentów, które przemawiają za tym, żeby wdrożyć witaminę C do pielęgnacji. Wypunktowaliśmy 6 najważniejszych kwestii. 

Antyoksydacja i profilaktyka starzenia

Witamina C, szczególnie stosowana w pielęgnacji dziennej, chroni naszą skórę przed uszkodzeniami w ciągu dnia. Codziennie jest ona narażona na atak wolnych rodników, które znajdują się w zanieczyszczonym powietrzu, smogu, a także powstają pod wpływem słońca. Wolne rodniki powodują uszkodzenia skóry na poziomie komórkowym i przyspieszają starzenie.

Witamina C działa na naszą skórę jak tarcza. Wolne rodniki, zamiast wiązać się z naszą skórą, łączą się właśnie z tym składnikiem antyoksydacyjnym. Dzięki temu opóźniamy procesy starzenia i zapobiegamy fotostarzeniu.

serum z witaminą C

Wzmocnienie działania kremu z filtrem

Witamina C, nałożona pod krem z filtrem, zwiększa jego potencjał ochronny dla skóry. Działa tutaj wspomniany wcześniej mechanizm ochrony przed wolnymi rodnikami. Dlatego krem z filtrem i  serum z witaminą C to duet idealny, działający maksymalnie przeciwstarzeniowo.

Promienna cera

Witamina C jest bardzo dobrze znana ze swoich właściwości rozjaśniających i niwelujących przebarwienia. Delikatnie złuszcza oraz hamuje produkcję melaniny – barwnika skóry. Regularne stosowanie serum z witaminą C spowoduje, że skóra zyska jednolity, zdrowy koloryt i blask. Jest szczególnie polecana dla osób, które pracują w zamkniętych pomieszczeniach i biurach, co często wiąże się z ziemistym kolorytem skóry.

Działanie przeciwzapalne

Składnik ten polubią osoby ze skórą problematyczną, skłonną do zmian zapalnych oraz skórą naczyniową. Jej przeciwzapalne działanie będzie zapobiegać powstawaniu zmian trądzikowych czy rumienia. 

Wsparcie regeneracji skóry

Witaminę C można stosować również wieczorem. Przyspieszy proces regeneracji i odbudowy skóry, a przede wszystkim…

Uczestniczy w produkcji kolagenu

Witamina C jest jedną z cegiełek, które organizm wykorzystuje do produkcji kolagenu. Dzięki jej długotrwałemu stosowaniu można uzyskać efekt zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Warto jednak pamiętać, że witamina C wnika w skórę do pewnej głębokości. Poza jej stosowaniem należy pamiętać o zdrowej diecie pełnej naturalnych źródeł witaminy C, takich jak owoce i warzywa.

 

Czy witamina C to must have w pielęgnacji? 

Jak najbardziej! Jeśli zależy Ci na promiennej i zdrowej skórze o jednolitym kolorycie oraz chcesz zapobiegać starzeniu – włącz ją do swojej codziennej pielęgnacji, a już po kilku tygodniach zobaczysz pierwsze efekty!