Inspiracje i ciekawostki

Jak zrobić domowe spa?

Zmęczenie pandemiczną rzeczywistością wszystkim daje w kość. Długie godziny przy komputerze, monotonia i brak ruchu – to codzienność wielu z nas. Regularnie marzymy o dalekich podróżach, kolacjach w restauracjach i odrobinie relaksu. A co powiesz na spa bez wychodzenia z domu? Przygotowaliśmy kilka pomysłów na to, jak zatroszczyć się o wszystkie zmysły w domowym zaciszu. Co w tym wszystkim jest najlepsze? Z domowego spa możesz korzystać tak często, jak potrzebujesz!

Spa w domu – krok po kroku

Zacznij od zapachów

Aromatyczne świece zapachowe potrafią zmienić energię otoczenia. Relaksują, odprężają, pozwalają złapać oddech. Zapach lasu, łąki, a może ten charakterystyczny, lekko słodki, który kojarzy Ci się z wizytami u ulubionego fryzjera? Sama zdecyduj, gdzie chcesz się przenieść podczas domowego spa.

Czas na domowe SPA

Nie zapominaj o dźwiękach

Czego dzisiaj potrzebujesz? Ciszy? A może klimatycznej muzyki, która pozwoli Ci zapomnieć o trudach dnia? Korzystając z aplikacji Spotify możesz wybierać spomiędzy gotowych playlist, ale także podcastów. Może kojący głos, który przeprowadzi Cię przez wieczorną medytację to to, co umili Twój wieczorny rytuał spa? Wybór jest nieograniczony

 

Czas na masaż

A wyrażając się bardziej precyzyjnie – automasaż. Możesz wykonać go rękoma albo skorzystać na przykład z płytki gua sha. My zdecydowanie rekomendujemy drugą opcję. Masaż z użyciem jadeitowej płytki gwarantuje nie tylko rozluźnienie, ale także usprawnienie przepływu limfy. Dodatkowo działa jak krem przeciwzmarszczkowy i zmniejsza widoczność porów. Jak zabrać się za rytuał Gua Sha? Sprawdź nasz wcześniejszy artykuł.

Płytka gua sha do masażu Polemika

Płytka gua sha do masażu (kliknij)

 

 

I beztroskie unoszenie się na wodzie

Wylegiwanie się w wannie czy gorący prysznic? Niezależnie od tego, co preferujesz – woda działa zbawiennie na zmęczone ciało. Pozwala poukładać myśli, rozluźnia spięte mięśnie i wycisza. Niech Twoim jedynym zmartwieniem podczas domowego spa będzie wybór kuli zapachowej do kąpieli.

 

A na koniec coś dla głowy

Tak, o nią też warto się zatroszczyć – szczególnie teraz. Co powiesz na założenie wdzięcznika? To notes, w którym na koniec dnia będziesz zapisywać rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Telefon do przyjaciółki, kawa wypita w ciszy, projekt zakończony sukcesem – szybko zauważysz, że pomimo trudnych okoliczności, wciąż jest wiele powodów, żeby się uśmiechać. Gwarantujemy, że wdrożenie tego nawyku pozwoli Ci w nowy sposób spojrzeć na świat. Przetestowaliśmy!