Inspiracje i ciekawostki

Kosmetyki polskie czy zagraniczne?

Najpierw zakochałyśmy się w koreańskiej pielęgnacji i sekretach azjatek na piękną i promienną skórę. Zaglądałyśmy także do kosmetyczek londyńskich IT girls. Nie przeszkadzało nam to, żeby wypatrywać trendów z nowojorskich wybiegów. Nieustającą pogoń za kosmetycznymi nowinkami najlepiej podsumuje przysłowie “cudze chwalicie, swego nie znacie”. Za co można pokochać polskie kosmetyki naturalne? Sprawdźmy! 

Dlaczego polskie kosmetyki?

Ostatnie lata przyniosły gwałtowny rozwój polskich firm z kosmetykami naturalnymi. Na rynku pojawiły się rodzinne manufaktury, a znane marki zaczęły tworzyć dodatkowe linie z naturalnymi składami. Duża konkurencja sprawiła, że jakość stała się priorytetem. 

Zmieniły się także oczekiwania konsumentek. Wzrost świadomości, przesyt tym, co sztuczne oraz głębokie pragnienie powrotu do natury – marki kosmetyków nie mogły pozostać obojętne. I tak na rynku pojawili się polscy producenci kosmetyków naturalnych, którzy zaczęli oferować nie tylko produkty pielęgnacyjne, ale także kolorówkę. Kosmetyki zaczęły być doceniane prestiżowymi nagrodami i certyfikatami, a bogata oferta produktów dała możliwość testowania i znalezienia swojego ulubionego i dostosowanego do potrzeb kosmetyku. 

Zalety polskich kosmetyków naturalnych

Dlaczego warto wybierać polskie kosmetyki naturalne? Przygotowaliśmy listę mocnych argumentów. Po pierwsze kochamy ich uniwersalność. W czasach przesytu, lubimy upraszczać sobie życie. Kosmetyki, które może stosować cała rodzina to sposób na wprowadzanie minimalizmu do kosmetyczki, ładu w szafce w łazience, ale też ulga dla portfela. Wspominając o minimalizmie, kosmetyki naturalne doceniamy także za design i wyjątkowe opakowania, które stają się ozdobą na półce. Przyjemne z pożytecznym, prawda? 

Proste składy i formuły. To także powód, który przekonuje do wybierania polskich kosmetyków naturalnych. Olejki eteryczne, glinki, ekstrakty roślinne – długa lista chemicznych składów została zastąpiona tymi naturalnymi, które otulają i pielęgnują skórę. Kontrowersyjne substancje nie są w żaden sposób potrzebne żeby odpowiednio zadbać o skórę i włosy. Ta świadomość zachęca do tego, żeby raz na zawsze pożegnać się z kosmetykami, których opakowania zadrukowane są listą niezrozumiałych składników. 

To już także najwyższy czas, żeby zadbać o naturę. Naturalne kosmetyki powstają z troską o środowisko. Tak jest między innymi z kosmetykami Polemika – są odpowiednie dla wegan, a przy tym etyczne – nie są testowane na zwierzętach. Dodatkowo produkty Polemika zawierają do 99,5% składników pochodzenia naturalnego – to całkiem dobry wynik, prawda? Co więcej, wybierając małe firmy masz pewność, że kosmetyki powstają w ograniczonej ilości i nie stoją miesiącami w magazynach. Dzięki tego typu praktykom nie dochodzi do nadprodukcji, która jest problemem korporacji, które zamawiają hurtowe partie z długim terminem ważności. 

Transparentne składy kosmetyków naturalnych są zbawienne dla osób, które walczą z różnego rodzaju problemami skórnymi. Mniej substancji chemicznych, naturalne substancje i delikatne zapachy z dużo większym prawdopodobieństwem polubią się z wrażliwą skórą. Agresywne substancje myjące mogą działać drażniąco i powodować reakcje alergiczne. Dodatkowo mając świadomość, które składniki wywołują podrażnienia, łatwiej dobrać pielęgnację i wykluczyć te, powodujące uczulenia.

Wspieraj małe biznesy – kupuj lokalnie

Kibicujemy małym, lokalnym firmom. Wiemy, że stoją za nimi ludzie z pasją, którzy inwestują swoje finanse, wierząc w powodzenie marki. W czasach, gdy rządzą wielkie korporacje, wybieramy polskie produkty, które już od dawna charakteryzują się najwyższą jakością. Indywidualne podejście do klienta, troska o detale oraz technologie, które w żaden sposób nie odstają od zagranicznych trendów – to argumenty, które przekonują nas do wspierania lokalnych producentów.

 

Dodaj komentarz