Porady

Skuteczna pielęgnacja skóry z tatuażem

Tatuaże – symboliczne, zapisujące się na naszej najważniejszej karcie, cały czas przy właścicielu. Często niosą za sobą tajemnicę i historię, to dla mnie inny wymiar sztuki i charakterne piękno. Najpiękniejsze oczywiście, gdy zadbane i regularnie pielęgnowane, jest z nimi dokładnie tak, jak z naszą skórą, w końcu są jej częścią. Czy wiesz jak skutecznie je zatem pielęgnować? 

Nie jest tajemnicą, że skórę, zarówno tę z tatuażami jak i bez, powinniśmy regularnie nawilżać. Nawilżona skóra zyskuje na jędrności, miękkości i wygładzeniu, ale również apetycznie wygląda. 😉 Na takiej skórze każdy tatuaż będzie wyglądał po prostu dużo lepiej, ale dbanie o skuteczne nawilżenie to również dbanie o utrzymanie koloru tuszu i zatrzymanie tatuażu w formie, w której „wyszedł” prosto ze studia. Pielęgnacja ma ogromne znaczenie! 🤗

Jeśli chcesz, by Twój tatuaż cieszył swoją wyjątkowością jak najdłużej, postaw w pielęgnacji ciała na konkretne składniki aktywne. Wśród tych zasługujących według mnie na szczególną uwagę z całą pewnością są ceramidy, biofermenty, mieszanki pantenolu, alantoiny i betainy, czy wyjątkowy i ultrawszechstronny skwalan wraz z uderzeniem nawilżenia hialuronianu sodu.

 

Między innymi to te składniki znajdziesz w multifunkcyjnym balsamie wygładzająco-kojącym marki Polemika, a produkt ten stał się moim ulubieńcem w tej właśnie kategorii. Gdy testowałam produkt jeszcze przed premierą, na wejściu doceniłam jego moc nawilżenia, wygładzenia i kojenia skóry. Potem przyszło lato, a balsam zyskał kolejne ochy i achy po plażingu. To jeden z nielicznych produktów, który zachwyca mnie skutecznością po kontakcie skóry z piaskiem, morską wodą czy słońcem. A w międzyczasie… balsam pokazał jak cudownie pielęgnuje moje dwa tatuaże! Po każdym użyciu uzyskiwałam idealne podkreślenie barwy, a przy regularnym stosowaniu doceniłam kunszt zachowania ich odcieni. Oceniając ten produkt – daję mu MAXA!

W składzie, oprócz wyżej wyróżnionych przeze mnie składników aktywnych, warto zwrócić uwagę na te niezwykle innowacyjne, z którymi kojarzy mi się bezwzględnie (!) marka Polemika. Składniki, które chciałabym szczególnie w tym miejscu wyróżnić to wosk ze skórki borówki Rhus verniciflua oraz masło Tucuma. To one dają ten właśnie widoczny gołym okiem aksamit na skórze i podkreślenie kolorytu tatuażu. Efekty są długofalowe, ale też natychmiastowe, więc jeśli danego dnia czy wieczoru chcesz zaprezentować swój tatuaż, użyj balsamu przed wyjściem. Dla mnie efekt daje ogromne WOW.

Pełny skład balsamu znajdziesz tutaj: https://polemika.com.pl/produkt/multifunkcyjny-balsam-wygladzajaco-kojacy-polemika/

Sam balsam niesamowicie szybko się wchłania, nie zostawia tłustej powłoki na skórze, ale niech Cię fakt ten nie zmyli, ponieważ w parze z jego szybką wchłanialnością idzie za każdym razem uczucie silnego nawilżenia skóry. To produkt, po którym z przyjemnością zarzucisz na siebie bezpośrednio po aplikacji ubranie, wiem jak wiele osób to ceni. 🤗 To też produkt, który jest totalnym unisexem, sprawdzi się zarówno skórze kobiety jak i mężczyzny. O oryginalnym zapachu matchy, który na ciele przechodzi różne etapy, potrafi być zarówno surowy jak i przyjemnie czekoladowy, kojarzy mi się z Japonią i jestem jego wielką fanką. Ma w sobie coś tajemniczego i zmysłowego, dokładnie tak jak dla mnie pięknie wykonany tatuaż.

Przy okazji tematu pielęgnacji skóry z tatuażem nie można nie wspomnieć o ochronie przeciwsłonecznej. 😉 Jeśli chcesz, by Twój tatuaż zachował jak najdłużej piękno i estetyczny wygląd, powinieneś chronić go przed słońcem. Oczywiście jako #teamspfcałyrok do ochrony przeciwsłonecznej zachęcam zawsze, ale muszę przyznać, że w pielęgnacji tatuażu ochrona SPF ma ogromne znaczenie. Stosuj krem z filtrem SPF50 zawsze, gdy wystawiasz skórę na słońce. Unikniesz skutków szkodliwego promieniowania UVA i UVB na skórę, ochronisz tatuaż przed blaknięciem i zmianą koloru.

W rozmowie z wrocławskim tatuatorem Pawłem z Kuźni Tatuażu zapytałam, czy uważa, iż pielęgnacja skóry tatuażu ma duże znaczenie w tym, jak tatuaż prezentuje się nam po latach:

„Nawilżanie skóry przy tatuażach ma duże znaczenie. Jeśli skóra z tatuażami nie jest nawilżana, tatuaż staje się mętny i w odbiorze wizualnym matowy. Jeśli ma pozostać żywy, skóra powinna być regularnie nawilżana. Nawet najlepszy tatuaż straci na jakości, gdy skóra nie będzie zadbana.

Wnioski? Skuteczna i świadoma pielęgnacja z całą pewnością wspierać będzie wygląd Twojej skóry. Nie tylko tej z tatuażem – jeśli jednak chcesz cieszyć się estetyką i ich bajeczną prezentacją, skuteczna pielęgnacja to według mnie podstawa.

A Ty, jesteś posiadaczem tatuaży? Dbasz o ich pielęgnację? 😊

Alicja @ekofelieton