Inspiracje i ciekawostki

Tonik do twarzy – dlaczego warto używać?

Oczyszczanie to kluczowy element pielęgnacji skóry. Niewłaściwie wykonany demakijaż to prosta droga do problemów z cerą. Ten, kto boryka się z niedoskonałościami wie, że warto dmuchać na zimne i nie ma co doprowadzać do sytuacji, które mogą spowodować problematyczne zmiany. Jaka w tym wszystkim rola toniku? Spieszymy z odpowiedzią. 

 

Tonik – dlaczego warto go stosować?

Głównym zadaniem toniku jest przywrócenie cerze odpowiedniego pH. Można zadać pytanie – po czym należy ją przywracać? Odpowiedź jest prosta. Po wcześniejszych etapach pielęgnacji. Mydła i żele mają tendencję do zaburzania naturalnego pH naskórka i sprawiają, że odczyn staje się bardziej zasadowy. Taki stan rzeczy może doprowadzić do podrażnień i problemów skórnych. Tutaj do gry wchodzi tonik, który przywraca równowagę mikrobiomu skóry,

Warto wspomnieć, że regulacja pH to nie jedyna super moc kosmetyku. Wcześniejsze zaaplikowanie toniku pomaga w procesie wchłaniania składników aktywnych, które zawierają stosowane w dalszej kolejności produkty pielęgnacyjne. Tonik może także stać się pomocny w walce z podrażnieniami, więc docenią go osoby z wrażliwą cerą.

 

 

 

 

Tonik  – co powinien mieć w składzie

Jak przy każdym produkcie, który nakładamy na twarz, także tonik warto przeanalizować pod kątem składu. To na podstawie tych informacji będziemy wiedzieć czy dany produkt ma działanie łagodzące, złuszczające, nawilżające czy antybakteryjne. Osobna grupa to toniki, które posiadają w składzie kwasy – w ich przypadku trzeba być szczególnie ostrożnym. 

Dobierając tonik należy przede wszystkim uwzględnić typ i potrzeby skóry. Cerze suchej warto zaaplikować tonik z lawendą lub różą, które mają działanie nawilżające. Osoby borykające się z niedoskonałościami cery powinny sięgnąć po kosmetyki z szałwią, nagietkiem lub glinką – tonizacja może być kolejnym etapem walki z trądzikiem. Cera wrażliwa, która ma tendencje do podrażnień doceni aloes i melisę. Z kolei o cerę tłustą warto zadbać przy pomocy produktu, który ma w składzie babkę lancetowatą. 

Tonik – kiedy stosować?

Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie dopiero, gdy będziemy wiedzieli jaką funkcję pełni tonik. Produktów, które zawierają w składzie kwasy najlepiej używać maksymalnie trzy razy w tygodniu i regulować częstotliwość w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Z kolei delikatne toniki można stosować bez większych ograniczeń. Zalecane jest używanie ich rano i wieczorem, ale można po nie sięgać także w formie odświeżenia – na przykład w trakcie kolejnej godziny przy komputerze. Tutaj świetnie sprawdzą się toniki w formie mgiełek z atomizerem. Ten typ produktu to nowość w asortymencie marki Polemika.

Antyoksydacyjny tonik do twarzy  sprawdzi się przy każdym rodzaju skóry. Kosmetyk oprócz podstawowych funkcji zaskakuje dodatkowymi korzyściami – rozświetla skórę, działa ujędrniająco i chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem. Dodatkowo, dzięki zawartości innowacyjnego składnika Aurafirm N (fermentowany ekstrakt z owsa), przyspiesza odbudowę bariery ochronnej skóry i reguluje wydzielanie sebum.

 

Podsumowując – tonizacja to etap pielęgnacji, który może przynieść skórze wiele korzyści, a ich nigdy dość.